Chorwacja położona jest na granicy środkowej granicy a także Europy Południowej.

Auta

Zbliża się okres letni, a Ty nie masz zielonego pojęcia dokąd w tym roku polecieć na wczasy? Kochasz morze, a nasze morze bałtyckie Ci się już trochę znudziło? Tęsknisz za cudownymi widokami? A może chcesz kąpać się w morzu z pięknym widokiem na góry? Pragniesz poznać kolejną kulturę i nowe obyczaje? Mamy dla Ciebie znakomitą propozycję na urlop- Chorwacja.

Chorwacja położona jest na granicy środkowej Europy a także Europy Południowej, położona nad Adriatykiem, pozwalająca na upragniony urlop na wymarzonych oraz długo wyczekiwanych wczasach.

Przepiękne plaże, czysta woda, bardzo wysoka temperatura powietrza, brak ciepłych ciuchów w swoich walizkach- właśnie o tym właściwie każdy marzy w czasie wakacji. Bez względu czy wybierzesz Dubrovnik, Szybernik czy też piękny Zagrzeb- wszelkie turystyczne miasteczka mają coś wspaniałego do zaoferowania! Co ciekawe, województwo śląskie z tym cudownym krajem dzieli jedynie około 900 km, dlatego warto jest pojechać samochodem do Chorwacji – dojazd zajmie trochę więcej aniżeli dojazd nad Morze Bałtyckie (z województwa śląskiego).

Zależnie od doboru trasy będziesz mógł po drodze odwiedzić: Słowację, Austrię, Czechy, Słowenię a ponadto Węgry i tym samym wzbogacić swoje zasoby kulturowe. Wypoczywając zatem na wakacjach, z cudownym krajobrazem tuż obok, możesz po szosie odwiedzić pełno pobudzających ciekawość miejsc.

Natomiast, jeśli wybierzesz przejazd autem do przepięknej Chorwacji musisz przyswoić parę wskazówek, które mogą być potrzebne.

Koniecznie pamiętaj o winietach! Nieważne czy będziesz przejeżdżał przez Czechy, Austrię, Słowenię czy przez Słowację a także Węgry- na każdej trasie absolutnie nie ominie Cię wykupienie potrzebnych winiet. Potrzebne winietymożesz kupić na granicy, stacjach benzynowych, i w oddziałach PZM na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (tu jednak zostanie naliczona prowizja). Należy pamiętać, że płacąc na przejściu granicznym tradycyjną kartą płatniczą zostaną naliczone tak zwane kozty przewalutowania. Na granicy Słowenia-Chorwacja konieczne będzie okazanie paszportu albo dowodu osobistego- Chorwacja nie jest bowiem w strefie Shengen. Jeżeli zamierzasz pojechać do Dubrovnika zabierz ze sobą paszport- wymagany będzie przejazd poprzez Bośnię a także Hercegowinę, paszport uchroni Cię od przykrych sytuacji.

Koniecznie pamiętaj o dokładnym przeglądzie technicznym swojego auta, unikniesz tym samym niepotrzebnych nerwów lub wizyt u mechanika w czasie podróży. Wspaniale jest też wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne- by nic Cię w długiej trasie nie zdołało zaskoczyć. Opcja dostania zastępczego auta jest naprawdę kusząca! Weź pod uwagę, że przede wszystkim taka podróż powinna być całkowicie bezpieczna- zarówna dla Ciebie, dla Twoich bliskich, znajomych. Przecież właśnie po to jedziemy na wakacje, ażeby odpocząć, wyluzować się, spędzić miło czas, zgodzicie się? Jeżeli natomiast braknie Ci benzyny bez problemu zatankujesz na stacjach benzynowych które znajdują się przy autostradach w atrakcyjnych cenach.

Czytaj więcej: travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *