Do najpopularniejszych kolekcji firmy Patek Philippe zaliczamy Calatrava a także Nautilus.

Auta

Patek Philippe jest jednym z najsłynniejszych szwajcarskich przedsiębiorstw. Nazywany jest twórcą najbardziej wykwintnych oraz najdroższych zegarków na świecie. Zagarek Patek Philippe łączy jak również zawiera w sobie luksus, wysokiej jakościnajlepszej jakości rzemiosło oraz również wielopokoleniową tradycję, która to też stanowi bardzo ważny fundament firmy. Oprócz tego zegarki te są wspaniałą lokatą kapitału, bo ich kwota jest bardzo wysoka. Przedsiębiorstwo Patek Philippe zalicza się do nielicznej grupki marek na świecie, które przez cały czas pozostają samodzielne.

Przedsiębiorstwo to już od ponad wieku posiada jedna rodzina.Prawie wszystkie fragmenty budujące zegarek Patek Philippe są własnoręcznie a także samodzielnie tworzone bez przerwy przez tego samego szwajcarskiego producenta. Te wszystkie elementy powodują, że zegarki tej właśnie marki stanowią niezwykle istotną pozycję w kolekcji każdego miłośnika luksusowych zegarków. W szerokiej ofercie produktów firmy Patek Philippe zobaczyć będziemy mogli ponad 200 różnego rodzaju modeli zegarków. Odróżniają się m.in. funkcjami, kolorami czy wzorami. Ich styl możemy scharakteryzować raczej jako zachowawczy niżeli charakter innowacyjny oraz fantazyjny. Jeżeli chodzi o tworzywo wykonania bransolet a ponadto kopert, w w Patek Philippe z pewnością dominuje żółte, białe, różowe złoto, jak również bardzo kosztowny, jakim jest na pewno platyna. Zdarza się, że konstruktorzy marki Patek Philippe używają też stali chirurgicznej.

Do najbardziej znanych kolekcji firmy Patek Philippe należą Nautilus oraz Calatrava. Calatrava została dołączona do oferty w tysiąc dziewięćset trzydziestym drugim roku. Calatrava wyróżnia się klasyczną, prostoliniową formą, jaka inspirowana była stylem Bauhaus.Nazwa Calatrava jest nawiązaniem do liliowego krzyża. W średniowieczu ten krzyż był wykorzystywany przez zakon rycerski, który wywodził się z Calatravy. Ten właśnie symbol służy też za logo firmy Patek Philippe. Zawsze jest on wygrawerowany na koronce zegarka wyprodukowanego przez Patek Philippe. Nautilus z kolei wyróżnia się swoim dynamicznym a ponadto sportowym designem. Tego typu design stworzony został przez znanego projektanta zegarków Géralda Genty. To właśnie ten człowiek stworzył taki klasyk, jak np. Audemars Piguet Royal Oak. Przedsiębiorstwo Patek Philippe jest czymś o wiele więcej niż wyłącznie fascynującym projektem i designem. Firma pokazała własne talenty podczas pokazu takowych kolekcji, jak np. Grandes Complications, czy Complications. Odnajdujemy w nich egzemplarze z wieloma niezwykłymi szczegółami i funkcjami takimi jak tourbillon, mechanizm bijący, wskaźnik faz księżyca, kalendarz wieczny, jak również funkcja światowego czasu.

Zegarki firmy Patek Philippe ich funkcjonowania na światowym rynku, wliczane są do najbardziej kosztownych oraz do najlepszych na świecie. Z ciekawostek można napomknąć, iż w roku tysiąc dziewięćset trzydziestym trzecim firma ta ustanowiła rekord, w momencie kiedy skonstruowała i sprzedała amerykańskiemu bankierowi Henry’emu Gravesowi niezwykle skomplikowany jak na tamte czasy zegarek kieszonkowy, jaki posiadał aż 24 funkcje. Ten właśnie egzemplarz został sprzedany w 1999 roku na dużej aukcji w Nowym Jorku za niezwykle dużą sumę, która sięgnęła jedenastu milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *