Doskonałym rozstrzygnięciem, żeby z gustem wykończyć mieszkanie jednocześnie przy przestrzeganiu wszelkich zasad pasujących do minimalizmu, jest zdecydowanie się na dekoracyjne szkło.

Uncategorized

Bardzo dużą sławą w gronie dekoratorów w Polsce raduje się styl minimalistyczny. We wnętrzach często rezygnuje się z dużej ilości różnego typu dekoracji. W czterech kątach dominuje tylko jedna albo dwie barwy, a pomieszczenia zaopatrzone bywają jedynie w najpotrzebniejsze meble. Dobór dekoracji do minimalistycznych wnętrz musi być niewyobrażalnie przemyślany.

 

Znakomitym rozwiązaniem, żeby ze smakiem zaaranżować mieszkanie przy jednoczesnym przestrzeganiu kluczowych zasad przyświecających minimalizmowi, jest postawienie na szkło dekoracyjne. Coraz częściej w polskich wnętrzach zauważyć można możemy zauważyć właśnie takowe detale dekoracyjne, które opierają się na zastosowaniu wazonów szklanych. Ich różnorodność barw i kształtów powoduje, iż każdy, dosłownie najbardziej wymagający dekorator czy też klient, odnajdzie coś dla siebie.

 

Wazon czarny jest zazwyczaj zrobiony z przezroczystego oraz bezbarwnego szkła. Tego typu wazon powoduje, iż naczynie to pasuje idealnie do każdego jednego stylu aranżacji wnętrz. Szkło dekoracyjne jest uniwersalne i ponadczasowe. Oprócz tego cechuje się rozległym spektrum zastosowań – świetnie sprawdza się w charakterze osłonki na bukiet a ponadto roślin doniczkowych. Przezroczyste szkło dekoracyjne znakomicie nada się też do przygotowania leśnej albo morskiej kompozycji. By osiągnąć upragniony efekt „lasu w szkle” należy warstwowo oraz z dużą dokładnością ułożyć wszelkiego rodzaju rośliny, kamyczki a także wszystkie inne drobne detale, które razem tworzyć będą piękną dekorację.

 

W sytuacji drugiej kompozycji – wystarczy jedynie włożyć do wazonu trochę piasku oraz dołączyć do niego rozmaite kamyki, bursztynki a także muszelki. Z racji tego, iż w takim stylu minimalistycznym nie bierze się pod uwagę roślin, nie są one potrzebne. Wazon ze szkła już sam w sobie jest dość elegancki oraz przykuwa wystarczająco niesłychanie dużo uwagi. Perfekcyjnie wpisuje się w styl minimalistyczny każdego pokoju, niemniej jednak dzięki bardzo dużej gamie barw i finezyjnych kształtów zdołamy dobrać doskonałe dane naczynie do własnych osobistych potrzeb i  gustu. Niektóre naczynia przybierają formę słojów, a jeszcze inne przypominają beczki. Każdy z nich umożliwia uzyskanie nieszablonowego efektu w aranżacji. Prócz bezbarwnymi wariantami szkła ozdobnego dostępne są także wazony w różnych kolorach. Takim jednym z najmocniej innowacyjnych a także przeważnie wybieranych poprzez klientów jest wazon czarny. W nowoczesnych wnętrzach króluje czerń i biel, zatem wazon czarny to doskonałe rozwiązanie dla jednostek, które zamierzają wprowadzić trochę powiewu świeżości do swojego wnętrza. Szkło dekoracyjne również posłuży do dekoracji każdego, mniej lub mocniej wymagającego, wnętrza.

 

Dekoracyjne szkło doskonale nadaje się nie tylko do dziennego pokoju albo sypialni, niemniej jednak nawet do toalety albo kuchni. Szklany wazon to strzał w dziesiątkę dla jednostek, którym podobają się minimalistyczne pomieszczenia i chcą iść z duchem czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *