DPF jest to filtr instalowany w układzie wydechowym naszego auta.

Auta

Całościowa regeneracja DPF to znakomita a także jedna z najbezpieczniejszych metod zatroszczenia się o Wasz samochód. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu DPF będziesz mógł uniknąć bardzo drogiej wymiany filtra oraz znacząco ograniczysz ulatnianie się trujących substancji z wydechu.

Dokładnie czym jest DPF i dlaczego musi być czyszczony? DPF jest to filtr montowany w tak zwanym układzie wydechowym naszego samochodu. Łapie on wszelkie szkodliwe substancje, które pozostają po procesie spalania paliwa w silniku samochodu. Na początku przypuszczano, że montowany fabrycznie filtr DPF będzie starczał na cały okres użytkowania auta, niemniej jednak prędko okazało się, że tego typu rozwiązanie nie sprawdza się w rzeczywistości. Zastępczą alternatywą stały się systemy samooczyszczające, ale i one nie wypełniają swojej roli zadowalająco. Taki system sprawdza się wyłącznie w przypadku nieco dłuższej jazdy ze stałą a także względnie wysoką prędkością, co oczywiście nie w każdej sytuacji jest możliwe. Krótka droga do pracy, szkoły czy też sklepu lub szarpana jazda w miejskim korku nie tylko nie pozwala na efektywne wyczyszczenie filtra, a nawet pogarsza sytuację, dlatego, że nie występuje wypalenie cząsteczek w filtrze układu wydechowego.

Ze względu na wysokie ceny wymiany filtra w Polsce niezwykle popularne stało się demontowanie tego elementu, co w świetle aktualnego prawa jest w pełni nielegalne. Na całe szczęście dla kosztownej wymiany istnieje o wiele tańsza, szybsza oraz znacznie mniej kłopotliwa alternatywa. Regeneracja DPF powoduje, że zapchany filtr jest poddany dokładnemu czyszczeniu, które zlikwiduje nie tylko sadzę, ale również inne substancje, które z pewnością nie byłyby usunięte poprzez wypalanie, na przykład popiół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *