Klocki lego to na pewno najbardziej popularna sieć klocków na całym świecie.

Uncategorized

LEGO jest przedsiębiorstwem zabawkarskim. Klocki lego to na pewno najbardziej popularna sieć klocków na całym świecie. Jest wiele serii LEGO. Jedną z tych serii jest LEGO City – są to zestawy, z których buduje się scenki z życia ludzików lego a także pojazdy. Inną serią jest LEGO Creator- w tych zestawach mamy możliwość budować budynki a także różne pojazdy. Na podstawie jednego zestawu, z pomocą załączonej dokładnej instrukcji możemy stworzyć trochę inne modele. Następną serią jest seria LEGO Duplo – są to większe, kolorowe klocki dedykowane dzieciom w wieku 1 – 5 lat.

 

Jeszcze inna seria to Technic – to seria, która jest jedną z najbardziej rozbudowanych serii Lego Group. W tej serii mamy możliwość tworzyć konstrukcje oraz modele, a poza tym niektóre zestawy wyposażone są w elektronikę. Jedna seria lego jest przeznaczona specjalnie dla dziewczyn – LEGO Friends. Istnieje jeszcze mnóstwo serii. Z biegiem czasu LEGO ewoluowało. Na samym początku były wyłącznie klocki. Lecz teraz powstało mnóstwo gier, filmów oraz seriali o przygodach ludzików LEGO. Istnieją również parki rozrywki tj. Legoland. Ciekawostki dotyczące lego:
– dwa klocki 2×4 istnieje możliwość połączyć na dwadzieścia cztery sposoby;
– pomimo, że klocki Duplo są 8 razy większe od klasycznych to można je ze sobą złączyć, są kompatybilne;
– w dwa tysiące dwunastym roku marka LEGO została zaliczona do Księgi Rekordów Guinessa jako wytwórca największej ilości opon (oczywiście opon do pojazdów z klocków);
– w 2015 roku do sprzedaży trafiły papucie LEGO , które miały za zadanie chronić przed stanięciem na klocek (wyłącznie 1500 sztuk);
– najwyższa wieża z klocków miała 15 metrów wysokości i stworzono ją w 2015 roku w Mediolanie;
– na każdego z nas przypadają 62 klocki;
– z linii produkcyjnej zeszło około pięć miliardów ludzików; Oprócz tego portal lego oferuje mnóstwo interesujących filmów video, zwiastunów filmowych jak również seriali ze świata LEGO. Na stronce lego są dostępne także gry LEGO, artykuły, zestawy a ponadto dokładne instrukcje składania do pobrania. Jest także kilkafilmowych kolekcji LEGO. Jedną z nich jest LEGO Star Wars. Oczywiście tyczy się ona znanej wielu z nas serii Star Wars. Kolejną serią jest LEGO Ninjago. Ta seria opowiada historię sześciu młodych bohaterów , którzy uczą się starożytnej sztuki walki. LEGO Batman jest inną serią , która jest związana bardzo znanym filmem. Istnieją inne kolekcje wzorowane na filmach. Jedną z nich jest kolekcja opierająca się na Harrym Potterze, z kolei inna na piratach z Karaibów czy Indianie Jones. Ukazały się też nowości lego 2021.

 

Zaliczamy do nich produkty tj. szorty, kurtki, czapki, T-shirty, czapki oraz spodnie. Wszystkie z nadrukami dotyczącymi LEGO. Nie tylko ubrania uwzględniamy w nowościach. Na rynku pojawiły się LEGO Minifigures – są to figurki postaci z kreskówek takowych jak np. Zwariowane melodie. W temacie nowości klocków to ukazało się bardzo dużo całkiem nowych zestawów z bardzo wielu serii przykładowo z LEGO Friends, LEGO Ninjago czy LEGO Marvel. Jeśli chciałabyś zapoznać się nowościami ze świata LEGO to koniecznie zobacz folder LEGO.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *