Klocki przynoszą same korzyści.

Rozrywka i hobby

Gdy byliśmy dziećmi, właściwie każdy z nas chciał posiadać te małe, plastikowe klocki do zabawy. Klockami, o których jest tu mowa, są klocki LEGO. Spółka je produkująca, niezmiernie się przez nie wybiła. Te klocki, nie posiadają żadnego ograniczenia wiekowego, każdy znajdzie coś najlepszego dla siebie a także każdy może się nimi bawić. Nazwa LEGO pochodzi z języka duńskiego, od słowa „leg godt” co oznacza „baw się dobrze”. Klocki powstają w różnorakich seriach, tzn klocki „LEGO Friends”,”LEGO Technic”, „LEGO City”, „LEGO Creator”, „LEGO Star Wars” a także „LEGO„. Wyżej wymienione klocki nie są przeznaczone dla małych dzieci bo są małe, zatem firma LEGO wymyśliła także klocki „LEGO Duplo”, jakie są większe niż standardowe klocki aby małe dzieci mogły się nimi bawić. Spółka LEGO jest też największym producentem opon na świecie ponieważ wyprodukowała aż trzysta osiemnaście milionów opon, co zostało oczywiście zapisane w Księdze Rekordów Guinessa.

 

Obowiązujące teraz Logo LEGO zostało stworzone osiemnastego listopada tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego ósmego roku ale jakiś czas temu logo było zupełnie inne. Na początek nie było czegoś takiego jak Ludziki LEGO, zostały one stworzone w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym ósmym. Klocki te są utworzone z tworzywa sztucznego zwanego terpolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym, w skrócie „ABS”. W 2015 wypuszczono na rynek kapcie które chronią stopy przed bólem od nastąpienia na klocek LEGO, to była limitowana edycja i stworzono ich jedynie 1500 sztuk na cały świat. Siedziba LEGO jest zlokalizowana w Danii w Billund pod adresem Kornmarken 35 7190 Billund.

 

Spółkę LEGO założył Ole Kirk Christiansen dwunastego października tysiąc dziewięćset trzydziestego drugiego roku. Zostało nakręconych również kilka filmów o klockach LEGO, a było ich dwadzieścia jeden. Największa budowla zbudowana z lego to wieża która ma trzydzieści pięć i pół metra wysokości, została wzniesiona we Włoszech w Mediolanie i budowano ją aż 4 dni. Niestety klocki lego są naprawdę drogie bo niezbyt duże zestawy kosztują po trzydzieści pln, ale istnieją nawet zestawy kosztujące po złotych, lecz wówczas są one ogromne, dobre, a także mają dużo ciekawych funkcji. Na rynku działa wiele korporacji wykonujących podobne klocki jakie są znacznie tańsze ponieważ mają gorszą jakość lecz nie stały się aż tak bardzo popularne jak lego. Lego sklep można odnaleźć w właściwie każdy mieście a poza tym spotyka się tego typu sklepy w centrach handlowych. Istnieje także coś takiego jak wystawy klocków lego, prezentowane tam są różnorodne dzieła z klocków lego, budowle są duże, niezbyt duże, ruchome, nieruchome, oraz niektóre wydają dźwięki. Wstęp na wystawę lego trzeba wykupić i jest możliwość nabyć niektóre szczególnie te niewielkie zestawy lego jakie są prezentowane na wystawie.

 

Największych rozmiarów budowlą wystawianą na wystawie był Titanic który to miał aż 11 metrów długości a poza tym został zbudowany z 500 tysięcy klocków lego. Klockami lego powinniśmy się bawić już od najmłodszych lat ponieważ poprawiają koordynacje wzrokowo-ruchową oraz pobudzają wyobraźnie oraz są o wiele lepsze od siedzenia na laptopie lub telefonie ponieważ jest to odwrotnością klocków lego ponieważ psują wzrok, a niekiedyw niektórych przypadkach też powodują agresję, a klocki dają same dobro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *