Oczywiście nie ma bowiem możliwości założenia stałego aparatu na chore zęby.

Auta

Posiadamy wielkie szczęście, iż żyjemy dobie, gdzie ortodoncja jest tak rozwiniętą dziedziną dentystyczną. Gwałtowny postęp konkretnych nauk stomatologicznych, którymi jest między innymi ortodoncja, jest sporym wybawieniem dla ludzi zmagających się z rozmaitymi wadami zgryzu. Przyczyny wad zgryzu są różne w zależności od pacjenta.

Grupa osób z wadami uzębienia, z którymi zmagać się może jedynie ortodoncja, przyszła na świat już z defektem. Zdarzają się przypadki osób, u których doszło, przeważnie w czasie wypadku bądź jakiegoś urazu doszło do deformacji żuchwy. W jednym jak i drugim przypadku z pomocą przychodzi do tych osób ortodoncja a także aparaty stałe. Aparaty, w odróżnieniu od aparatów ruchomych, które da się zdejmować w dowolnej chwili, odróżniają się tym, iż są przymocowane do uzębienia na dłużej i nie ma możliwości ich zdejmowania podczas snu albo posiłku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o nałożeniu stałego aparatu musimy udać się do stomatologa w celu wypełnienia ubytków w jamie ustnej oraz wyleczenia zębów, jeśli ich stan tego wymaga.

Absolutnie nie będzie bowiem możliwość przymocowania aparatu stałego na niewyleczone zęby. Decydując się na korektę uzębienia przy użyciu aparatu stałego, należy liczyć się z koniecznością odbywania systematycznych wizyt w gabinecie ortodonty, który co miesiąc dokładnie reguluje rozstawienie poszczególnych zamków. Higiena jamy ustnej podczas noszenia takiego aparatu wymaga wyjątkowej dokładności, bo to właśnie od higieny uzależniony jest stan naszego uzębienia po ściągnięciu aparatu.

Autor: ortodoncja Chorzów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *