Stałe aparaty zakładane są pacjentowi na kilka lat.

Uncategorized

Ortodoncja jest jedną z najbardziej rozwiniętych gałęzi medycyny, które są powiązane ze stomatologią. Ortodoncja wymaga bardzo dużego doświadczenia i wiedzy, bo dzięki tym elementom wykwalifikowany ortodonta jest w stanie dobrać prawidłowe produkty dla swoich pacjentów. Odpowiednia ocena a ponadto dobór rodzaju leczenia jest kluczowy, ażeby zyskać zamierzony efekt końcowy. Bardzo wiele osób ma kłopoty ze zgryzem, w tym z kształtem zgryzu. Jedną z metod leczenia, która może pomóc przy tej dolegliwości są ortodoncja Chorzów, jakie ubierane są pacjentowi na nawet kilka lat.

Przez ten czas, ze względu na ciągłe napięcie, mogą nawet diametralnie zmodyfikować nasz zgryz. Jednym z często leczonych dolegliwości do jakich leczenia używa się aparaty stałe jest cofnięty zgryz. Objawia się on cofnięciem żuchwy w sposób , który uniemożliwia prawidłowe spożywanie posiłków. Nie trzeba chyba wspominać, w jakim stopniu utrudnia to normalne funkcjonowanie osoby, która ma to schorzenie.

Z powodu wpływu takowych wad czy schorzeń na życie człowieka, lecz także na wygląd zgryzu dziedzina ortodoncji jest bardzo ważna. Ta gałąź stomatologii pomaga też w robieniu aparatów innych niż stałe na podstawie odlewów naszego zgryzu wykonywanych z plastycznego tworzywa, jaki jest następnie umieszczany w ustach pacjenta a następnie w określonej pozycji zagryzany przez określony czas. Dzięki takim odlewom możemy później wyprodukować znakomicie dopasowane aparaty tymczasowe oraz aparaty stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *