Szafka na akta ma możliwość dorobienia szuflad albo wysuwanych półek.

Biznes, gospodarka, ekonomia

Wszelkie dokumenty to bardzo ważne rzeczy, które należy należycie przetrzymywać. Powinny mieć swoje miejsce, jeżeli trzymamy je u siebie w domu. Znakomitym wyjściem jest szafa metalowa na dokumenty. Takie szafy metalowe są funkcjonalne a także nadają estetykę w pomieszczeniu.

 

Jeżeli musimy ważne dokumenty przetrzymywać w domu, to będzie wam zależeć na tym, żeby taka szafka nie wyróżniała się z pomieszczenia. Jeżeli jednak pracujemy w biurze a nie w domu to wtedy wyjściem z tej sytuacji, jest specjalna szafa na akta. Nie ma znaczenia, czy przetrzymujemy papiery w mieszkaniu, czy też w naszej pracy bardzo istotną kwestią jest, ażeby je ochronić przed czynnikami wewnętrznymi jak również zewnętrznymi. Warto także dodać, iż takie szafy na akta są świetną pomocą organizacji codziennej pracy. Nie jesteśmy zmuszeni tracić naszego cennego czasu na poszukiwanie papierków po różnych miejscach, lecz posiadamy w danej szafce cały zestaw potrzebnych dokumentów. Klasyczny model tego rodzaju szafki zawiera, aż cztery półki, lecz oczywiście możemy zamówić tego typu szafy o większej pojemności. Ponadto szafa na akta ma możliwość domontowania szuflad albo wysuwanych półek.

 

Jest bardzo elastycznym urządzeniem, jeśli chodzi o użyteczność. Można dokręcać je do siebie, czym znacznie zwiększamy pojemność na składowanie ważnych dokumentów… szafy metalowe do biura mogą stać na podłodze, ale też jest możliwość je powiesić na ścianie. Wszystko zależy od tego, gdzie chcielibyśmy je umiejscowić, Musimy te szafy umieścić tak, żebyśmy mieli pełną swobodę w zaglądaniu do dokumentów. Cechą takich szaf, jest także, to, że mogą być ognioodporne oraz wodoodporne. Bardzo często takie typy szaf metalowych sprawdzają się w bankach lub biurach prawniczych. Nie ma jednakże zakazu trzymania tego rodzaju szafki w naszym prywatnym mieszkaniu, tak więc, jeżeli chcielibyśmy ochronić różne dokumenty, przed potencjalnym pożarem, to możemy tego rodzaju szafę u siebie również zamontować. Przeważnie wymienia się 4 typy metalowych szaf na przechowywanie akt.

 

Pierwszym modelem jest klasa A typ jeden, do tej grupy należą szafki z blachy stalowej, na dokumenty w biurze, drzwi otwierane na 90 stopni. Szafy z kategorii A mogą mieć zamek szyfrowy lub elektroniczny. Typ drugi to przeważnie szafki, które znajdują się w urzędach czy kancelarii. Cechuje je to, że mają znacznie grubsze ściany niż w zwykłych szafkach. Typ trzeci to przede wszystkim szafki na dokumenty tajne. To tzw. szafy dwupłaszczowe. Szafa z grupy trzeciej ma zamek szyfrowany mechaniczny, dodatkowo taka szafa zabezpieczona jest przed prześwietleniem. Typ 4 takich szaf to pancerne metalowe. Ma dodatkowe zamki, wewnętrzne skrytki. Posiada także wszystkie mechanizmy z typów 3. Jak widzimy wybór jest bardzo duży, trzeba jedynie zastanowić się jaki typ metalowej szafy jest nam teraz najbardziej potrzebny. Ceny takowych szaf znajdują się w przedziale od czterystu pln do 2500 tysiące.

 

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj metalowych szaf wybierzemy a ponadto jaka jej wielkość jest nam potrzebna. Przy projektowaniu biura najlepiej jest od razu wziąć pod uwagę na takie meble.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *