Szczególnie dzieciom wystarczy założenie ruchomego aparatu.

Uncategorized

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma problemy związane z uzębieniem. Niektórzy borykają się jedynie z krzywymi zębami, inni zaś prócz tego posiadają wady uzębienia. Niestety mimo ogromnych różnic między sobą, oba te przypadki są niewiarygodnie poważnie. Zawodem, który zajmuje się takimi problemami, jest ortodoncja.

Ci, u których stwierdzono wady zgryzu udają się na konsultację do stomatologa-ortodonty, który na bazie zdjęć i obejrzanego uzębienia kwalifikuje, bądź nie daną osobą do zamocowania aparaty stałe chorzów. Niektórym ludziom, zwłaszcza małym dzieciom wystarczy zakładanie aparatu ruchomego. Wówczas wady są rzeczywiście minimalne. Jednak leczenie tego typu aparatem jest też wprowadzeniem do dalszego leczenia. Pacjenci, u których stwierdzi się większą wadę, są zakwalifikowane do leczenia stałym aparatem. Na rynku jest dostępnych kilka ich typów – od zwykłych metalowych aparatów aż po aparaty samoligaturujące. Także dla wymagających osób dostępne są aparaty stałe, które są zupełnie niewidoczne, bo wykonane zostają pod kolor uzębienia. Niestety usługa założenia stałego aparatu wiąże się z niemałym wydatkiem.

Koszt pojedynczego łuku to około tysiąc pięćset pln w przypadku normalnego aparatu. Przy tym dochodzą do tego ceny wizyt, leczenia, robienia kontrolnych zdjęć i tak dalej. Jednakże myślę, iż to wszystko jest warte naszego zachodu, bo pozbycie się wady uzębienia możeniezwykle pozytywnie oddziaływać na nasze samopoczucie oraz całe życie. Na pewno staniemy się znacznie bardziej pewni swoich możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *