Windy osobowe powinny się znajdować w każdym budynku, który ma więcej niż 4 piętra.

Biznes, gospodarka, ekonomia Budownictwo Okazje nieruchomości

Mając na uwadze coraz większą liczbę ludzi z niepełnosprawnością, które za wszelką cenę nie chcą być wykluczone ze społeczeństwa przez własne ograniczenia potrzebne jest inwestowanie pieniędzy w takie rozwiązania techniczne wyrównujące szanse. Jednym z takowych rozwiązań są na pewno platformy dla osób niepełnosprawnych, jakie bardzo uproszczają dotarcie do określonych miejsc osobą, które są ograniczone ruchowo. Drugim ważnym urządzeniem są dźwigi osobowe, które można nazywać windami.

 

Windy osobowe powinny się znajdować w każdym obiekcie, jaki przekracza 4 kondygnacje. Jako alternatywa dla zwykłych wind wykorzystywane są często windy towarowe, jakie wyróżniają się większą powierzchnią aniżeli przeciętne windy jak również zwiększonym udźwigiem. Również ze względu na przepisy prawa, jakich misją jest równanie szans niezbędne jest zaopatrzenie obiektów publicznych zarówno w platformy dla niepełnosprawnych jak i windy. Ponadto możemy zastosować też windy towarowe, lecz ich stosowanie nie jest przymusem, a jedynie dobrą praktyką.

 

W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest pochylenie się nad różnymi potrzebami osób z niepełnosprawnością ruchową bo pomimo własnych ograniczeń są one bardzo wartościowymi ludźmi, którzy z pewnością wniosą bardzo dużo do wszelkiego rodzaju instytucji a także spółek. Często osoby niepełnosprawne nie potrzebują pomocy podczas wykonywania najprostszych czynności, ale mają nadzieję, iż nie będzie to utrudnione przez defekty architektoniczne jakiegoś gmachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *