Zabieg fizjoterapeutyczny -elektroterapia

Auta

Rehabilitacja polega na leczeniu urazów oraz chorób fizycznych za pomocą urządzeń medycznych, technik manualnych, różnych ćwiczeń oraz wielu innych środków. Obecnie istnieje wiele różnych terapii oraz metod leczenia dostępnych w masaż Ostrzeszów ludzi z urazami mięśniowo-szkieletowymi, problemami neurologicznymi, sercowo-naczyniowymi oraz wieloma innymi dolegliwościami. W poniższym artykule przedstawiamy Państwu różne techniki dostępnych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Elektrostymulacje-zabieg fizjoterapeutyczny

Elektrostymulacja to proces stosowany od dziesięcioleci w celu udzielenia pomocy ludziom z stałym bólem. Elektrostymulacja wysyła do naszego ciała prąd o małym natężeniu poprzez elektrody oraz pomaga stymulować obieg krwi i zmniejszać stany zapalne.

Zabieg fizjoterapeutyczny -masaż

Fizjoterapia to rodzaj masażu, który skupia się na określonej części ciała pacjenta. Niektóre z znanych rodzajów masażu to masaże głowy, szyi, pleców i stóp. Terapeuta rękami masuje obszar i gwarantuje ulgę w wielu bólowym objawach.

Laseroterapia-zabieg fizjoterapeutyczny

Laseroterapia to dział fizjoterapii, który można zastosować w leczeniu bólu oraz stanów zapalnych w bardzo wielu różnych stanach. Zabieg ten polega na wysyłaniu laserowych impulsów poprzez skórę do tkanek, tworząc energię, która wspomaga gojenie oraz wzrost komórek.

Elektroterapia-zabieg fizjoterapeutyczny

Jest mnóstwo powodów, dla których pacjenci mogą być zainteresowani próbą leczenia fizjoterapeutycznego. Możliwe, że cierpią na przewlekły ból, kłopoty z mięśniami, a czasem nawet na depresję albo niepokój. Bez względu na przyczynę, w poniższym artykule przyjrzymy się niektórym dostępnym rodzajom leczenia oraz technologii, która jest wykorzystywana do ich zapewnienia.

Zabieg fizjoterapeutyczny -ultradźwięki

Ultradźwięki ciała potrafią ujawnić złamania, skrzepy krwi i nie tylko. Fale ultradźwiękowe są wysyłane z sondy, która przesuwana jest po ciele. Fale odbijają się od tkanek i powracają do maszyny, tworząc obraz wnętrza Twojego ciała na ekranie komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *