Zespół cieśni nadgarstka (CTS)

Auta

Zespół cieśni nadgarstka, jest spowodowany uciskiem nerwu pośrodkowego w obrębie nadgarstka. To może być spowodowane kilkoma czynnikami, w tympowtarzalnym ruchem lub powtarzalnymi ruchami nadgarstka a także dłoni. Post opracowany przy współpracy z pracownia-emg.pl.

Zespół cieśni nadgarstka jest bardzo bolesnym stanem, który dotyka ramienia, dłoni nadgarstka. Jest to przeważnie spowodowane uszkodzeniem nerwu pośrodkowego przebiegającego w nadgarstku. Możesz zapobiegać albo poprawić swoje zdrowie, stosując te wskazówki. Wcześnie wdrożone środki zapobiegawcze są zawsze lepsze aniżeli późne. Zacznij więc od tych zwyczajnych środków ostrożności:
– Zakładaj szynę na nadgarstek na niedominującej ręce przez choćby godzinę każdego dnia w godzinach czuwania;
-staraj unikać powtarzających się ruchów zgięcia;
– Unikaj dźwigania przedmiotów ważących więcej niżeli pięć funtów lub dwadzieścia pięć % masy twojego ciała;
– Nie wykonuj czynności, które opierają się na powtarzającym się ruchu lub czynności, w których sprzęt za bardzo wibruje
– Za każdym razem używaj dwóch rąk podczas podnoszenia przedmiotów cięższych niż 5 funtów lub 25 % masy Twojego ciała. Schorzenia nadgarstka są najczęstszymi urazami związanymi z zawodem.

Zespół cieśni nadgarstka (CTS) jest jednym z głównych kłopotów powodujących tego typu urazy. Z wszystkich ćwiczeń, uginanie nadgarstka oraz zgięcia są jednymi z najlepszych, ponieważ powodują wzmocnienie mięśni wokół nadgarstka. Zespół cieśni nadgarstka to stan, który sprawia ból, drętwienie a także mrowienie dłoni lub ramienia. Istnieje kilka opcji leczenia ludzi, którzy cierpią na zespół cieśni nadgarstka, takich jak fizjoterapia, zabiegi chirurgiczne albo szyny na nadgarstek. Możliwości leczenia fizjoterapeutycznego zespołu cieśni nadgarstka to na pewno: szyna sztywna, orteza nadgarstka oraz funkcjonalna szyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *